Skip to main content

Uszczelnienie zespolone wpustów

Rodzaj uszczelnienia 1 z 4

Uszczelnienie zespolone zgodne z normą

Uszczelnienie zespolone umożliwia ekonomiczne uszczelnienie wpustów podłogowych w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych. Metoda ta polega na nałożeniu na jastrych specjalnej, nadającej się do malowania i zacierania masy uszczelniającej, która pozostaje elastyczna po utwardzeniu, co wyklucza powstawanie pęknięć. W przypadku uszczelnienia zespolonego należy uwzględnić wytyczne dot. uszczelniania budynków wg DIN 18534.

Uszczelnienie zespolone

 1. Korpus odpływu
 2. Syfon
 3. Nasadka do uszczelnień płynnymi masami hydrizolacyjnymi

Uszczelnienie z dodatkową matą uszczelniającą

 1.  Korpus odpływu
 2. Syfon
 3. Nasadka do uszczelnień płynnymi masami hydrizolacyjnymi
 4. Pokrywa z kratką
 5. Dociskowy kołnierz uszczelniający
 6. Przedłużka

Wykonanie uszczelnienia zespolonego

1. Montaż wpustu

Korpus (z ewent. matą uszczelniającą) oraz nasadkę do uszczelnień płynnymi masami hydrizolacyjnymi zamontować w taki sposób, by powierzchnia tej ostatniej była równo z poziomem jastrychu i w pełni wypełniona.

Przyklejanie maty hydroizolacyjnej

2. Wklejanie maty hydroizolacyjnej

Zdjąć zaślepkę zabezpieczającą na czas budowy, oczyścić powierzchnię kołnierza, nanieść klej montażowy i osadzić dołączoną matę hydroizolacyjną.

Uszczelnienie zespolone - wykończenie podłogi

3. Wykończenie podłogi

Dokręcić pokrywę z kratką wraz z przeciwkołnierzem. Wykonać posadzkę i odczekać, aż stwardnieje. Następnie zafugować kratkę.

Film instruktażowy - przyklejanie maty hydroizolacyjnej

Kompatybilność chemii budowlanej i kleju

W zakresie technologii odpływowej oferujemy wpusty i rynny z dołączoną matą hydroizolacyjną Należy je zamontować w miejscu montażu na wpuście lub na rynnie. W tym celu przeprowadziliśmy testy różnych klejów i potwierdzamy, że spełniają one normę EN 1253; DIN 18534 w odniesieniu do siły odrywania.

 • Würth Basic WIT PM 200
 • Hilti HIT 1
 • Fischer FIS VL
 • Walraven WIS WVSF 200


We współpracy z różnymi producentami chemii budowlanej sporządziliśmy również dokumentację systemową dotyczącą uszczelnienia zespolonego, która potwierdza, że nasze maty hydroizolacyjne są kompatybilne z produktami uszczelniającymi producentów chemii budowlanej.

Kompatybilność z chemią budowlaną