Skip to main content

Niezawodne odwadnianie

Rozwiązania odwadniające firmy KESSEL z Lenting w Niemczech zapewniają czyste i bezpieczne odprowadzanie ścieków w ponad 60 krajach – również u nas w KESSEL Polska. Wspólnie dążymy do tego samego celu: chcemy oferować ludziom i środowisku jak najlepszą ochronę z wykorzystaniem innowacji technicznych.

Misja firmy KESSEL

Ochrona naszych wspólnych zasobów życiowych należy do największych wyzwań obecnych czasów. Aby temu podołać, nie wystarczy jedynie transportować wodę tam, gdzie jest ona potrzebna – wykorzystaną wodę należy odprowadzić z powrotem i trzymać z dala od miejsc, w których mogłaby wyrządzić szkody.

To zadanie stawia sobie za cel firma KESSEL jako dostawca systemów odwodnień: od 1963 roku produkty KESSEL chronią ludzi i środowisko poprzez odwadnianie budynków, oczyszczanie ścieków i zapobieganie szkodom spowodowanym przepływem zwrotnym. W ten sposób oferujemy klientom element bezpieczeństwa wykraczający poza zmieniające się czasy.

Nasze wyzwania

Odpływ wody w łazience

Odprowadzanie wody

Aby bilans korzyści i strat był dodatni, woda musi nie tylko napłynąć do budynku, ale również z niego wypłynąć.

Prawidłowe oczyszczanie ścieków

Oczyszczanie ścieków

W celu ochrony wody pitnej takie zanieczyszczenia jak tłuszcze, oleje i inne substancje ropopochodne muszą zostać odseparowane od ścieków.

Zapobieganie napływaniu ścieków z kanalizacji do budynku

Ochrona przed przepływem zwrotnym

Podczas ulewnego deszczu i powodzi konieczne jest zapobieżenie napływowi ścieków z kanalizacji do budynku.

Misja i wizja

Tworzyć bezpieczeństwo tam, gdzie przepływa woda

Innowacyjne rozwiązania odwadniające firmy KESSEL to gwarancja bezpieczeństwa w budynkach.
To nasz udział w tworzeniu lepszego świata.

 

KESSEL Polska

Produkcja odbywa się w Niemczech, ale mimo tego także w swoim regionie możesz liczyć na osobiste kontakty z naszymi doradcami. Naszą działalność eksportową na polskim rynku rozpoczęliśmy już w 1994 roku, a od 2004 roku jesteśmy tu obecni jako KESSEL Sp. z o.o. Po tymczasowych lokalizacjach w Warszawie i Wrocławiu od 2012 roku nowoczesna siedziba firmy znajduje się w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia. Nasz polski zespół jest doskonale obeznany ze wszystkimi aspektami, dotyczącymi produktów KESSEL: od doboru produktów i ich zabudowy, po konserwację i eksploatację.

Forum klienta

Technika stale się rozwija – dotyczy to również firmy KESSEL. Z tego względu oferujemy Państwu profesjonalne szkolenia i możliwość podnoszenia kwalifikacji: w wielu naszych doskonale wyposażonych centrach szkoleniowych na terenie całych Niemiec, a także w siedzibie firmy w Polsce, nasi eksperci organizują specjalistyczne seminaria i szkolenia.

Liczby i fakty

Otwarcie: 2012 rok

Powierzchnia wystawienniczo-szkoleniowa: ok. 260 m²

Pojemność: 25-35 osób

 

Rozwiązania KESSEL

Dzięki wysokiej jakości zaworom przeciwzalewowym, przepompowniom, wpustom ściekowym i separatorom firma KESSEL pomaga klientom na całym świecie sprostać wyzwaniom związanym z odwadnianiem. Codzienne życie na placu budowy jest trudne – dlatego wymagania dotyczące trwałości i odporności produktów KESSEL są wysokie. Wynikiem są systemy odwadniające, które oferują podwójną ochronę: zarówno przed szkodami w środowisku, jak i szkodliwymi wpływami środowiska.

Produkty

Systemy odwodnień „Made in Germany”

Wiodącą pozycję w branży systemów odwodnień firma KESSEL zawdzięcza nie tylko własnemu potencjałowi innowacyjnemu, lecz przede wszystkim wyjątkowemu połączeniu tradycji średniej wielkości przedsiębiorstwa z ambitną polityką międzynarodową: dzięki lokalizacji głównego zakładu produkcyjnego z centralą firmy w niemieckim Lenting oraz oddziałami w Europie i w Azji to rodzinne przedsiębiorstwo połączyło doskonałą jakość „Made in Germany” z obecnością na globalnym rynku, będąc jednocześnie blisko klienta.

Obrót roczny
135 Mio. €
Pracownicy
765
Zakład produkcyjny
90000 m2
Rynki eksportowe
60 +

Ekspert KESSEL w Twoim regionie

Produkty wysokiej jakości stają się doskonałe dopiero w połączeniu z dobrym serwisem. Zespół KESSEL Polska jest do Twojej dyspozycji w każdej kwestii. Potrzebujesz wsparcia podczas wyboru odpowiedniego produktu, masz pytania odnośnie zabudowy lub chcesz zasięgnąć informacji na temat konserwacji i eksploatacji? Nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

To sprawia, że ​​KESSEL to KESSEL

Nasze działania oparte są na czterech filarach: jakości, innowacji, bezpieczeństwie i serwisie. Tymi zasadami kierujemy się w zakresie naszej całej działalności biznesowej.

 

Jakość

Innowacyjne produkty, wydajna, dostosowana do bieżących potrzeb rynku produkcja ulokowana w Niemczech: to właśnie dlatego wyroby firmy KESSEL spełniają najwyższe wymagania jakościowe.

Innowacja

40 lat temu utrwaliliśmy pozycję tworzywa sztucznego jako materiału wykorzystywanego do produkcji systemów odwodnień. Dzisiaj produkty takie jak przepompownia hybrydowa Ecolift lub materiał kompozytowy Ecoguss świadczą o potencjale innowacyjnym firmy KESSEL AG.

Bezpieczeństwo

Nasze produkty niezawodnie chronią majątek naszych klientów przez szkodami. Nie tylko dziś, ale również w przyszłości, gdyż są one wyjątkowo solidne, a części zamienne będą dostępne przez dziesięciolecia.

Serwis

Nigdy nie zostawiamy naszych klientów i partnerów samych z naszymi produktami. Oferujemy kompleksowy serwis, począwszy od planowania, instalacji i uruchomienia aż po konserwację i naprawę.

Masz pytania?

My mamy odpowiedzi.

 

kessel@kessel.pl

+48 (0) 71 774 67 60

Historia firmy KESSEL

Rzut oka na pasjonującą historię KESSEL: od wiejskiego garażu do działającego globalnie przedsiębiorstwa technologicznego. W 1963 roku Bernhard Kessel założył w garażu w Grossmehring koło Ingolstadt firmę produkującą narzędzia – na początku z trzema pracownikami. Oprócz form wtryskowych i elementów produkowanych na wtryskarkach na zlecenie innych firm, od 1969 roku KESSEL produkuje swoje pierwsze wyroby dla sektora ściekowego, a od 1981 roku wchodzi również w technologię przepompowni. Jako pierwszy producent na niemieckim rynku firma KESEL otrzymała w 2003 roku aprobatę techniczną Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej na separatory olejowe, benzynowe i koalescencyjne, wykonane z tworzywa sztucznego.

Liczne innowacje, takie jak wprowadzenie na rynek tworzywa Ecoguss lub przepompowni hybrydowej Ecolift, a także nagroda dla kolekcji wpustów łazienkowych to mocne akcenty w pełnej sukcesów historii firmy KESSEL. W 2017 roku udział eksportu w obrotach firmy KESSEL wyniósł 25% i wartość ta ciągle rośnie. Zawdzięczamy to naszym własnym zespoły sprzedaży w Szwajcarii, Austrii, Polsce, Rumunii, Włoszech, Francji, Chinach i Holandii.