Made in Germany KESSEL Logo
szukaj:

Wyszukaj produkt:


Po wpisaniu numeru katalogowego lub nazwy produktu i kliknięciu przycisku „Szukaj” ukażą się informacje techniczne, rysunki CAD i karty katalogowe.

 

Ochrona przeciwzalewowa

Czy susza zaleje nas powodzią?

Odpowiedź na tak zaskakujące pytanie jest dokładnie taka sama, jak odpowiedź na wątpliwość czy mamy ocieplenie klimatu, skoro temperatura spada nagle do -30°C?

Takie właśnie pytanie zadał na przedwiośniu tego roku prezydent USA. W środkowej i zachodniej Europie padały właśnie rekordy ciepła; w lutym – temperatura sięgała 20°C, a w tym samym czasie na środkowe stany USA spłynął arktyczny chłód przynosząc atak zimy z temperaturą poniżej -30°C. W obydwu przypadkach winowajcą pogodowych anomalii było nagłe spowolnienie tak zwanego prądu strumieniowego.

Czytaj więcej…

Jak uchronić swój dom przed zalaniem?

W związku z coraz częściej występującymi ulewnymi deszczami powodującymi lokalne podtopienia, warto wcześniej już zabezpieczyć się przed skutkami zalania, montując odpowiednie urządzenie przeciwzalewowe.

W ofercie firmy KESSEL dostępne są różne rozwiązania chroniące przed tzw. cofką w kanalizacji. Najprostszym z nich jest montaż zasuwy burzowej Staufix lub Staufix Control, który dodatkowo wyposażony jest w podajnik sygnału, emitujący podczas przepływu zwrotnego ostrzeżenie wizualne i akustyczne. W ten sposób urządzenie umożliwia zawsze pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w piwnicy. Zasuwy wyposażone są w jedną lub dwie swobodnie zawieszone klapy, które zamykają się w wyniku przepływu zwrotnego w kanalizacji i nie dopuszczają do wpłynięcia cofających się ścieków do pomieszczeń. Opcjonalnie takie zawory mogą być wyposażone w klapkę ze stali nierdzewnej, która dodatkowo chroni przed dostaniem się gryzoni do budynku.

W przypadku ścieków z toalet 100 % bezpieczeństwo i spokojny sen zagwarantuje automatyczny zawór przeciwzalewowy typu Staufix FKA, który posiada dwie otwarte klapy blokujące się automatycznie podczas wystąpienia cofki. Informacja o tym, co dzieje się w kanalizacji zgłaszana jest za pomocą alarmu na szafce sterowniczej, umieszczonej w łatwo dostępnym miejscu.

 

Automatyczny zawór przeciwzalewowy Staufix FKA

Do ścieków fekalnych i nie fekalnych. Do zabudowy w płycie podłogowej.

Automatyczny zawór przeciwzalewowy Staufix FKA

Do ścieków fekalnych i nie fekalnych. Do instalacji na swobodnym przewodzie kanalizacyjnym.

Jakość i bezpieczeństwo

Zawory  przeciwzalewowe Staufix charakteryzują się wysoką jakością, wykonane są z tworzywa sztucznego, nie korodują a ich konserwacja nie wymaga użycia narzędzi. Dostępne są warianty z pokrywą do wklejenia płytek, dzięki którym możliwe jest uzyskanie estetycznego wyglądu pomieszczeń. Wybierając odpowiednie rozwiązanie przeciwzalewowe zyskujesz bezpieczną ochronę Twojego domu przed zalaniem w wyniku cofki z kanalizacji.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Blanka Beker
Obsługa zapytań z województw:
pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, dolnośląskie, opolskie
tel.: 71 306 50 42
e-mail: blanka.beker@kessel.pl

Natalia Sordyl
Obsługa zapytań z województw:
mazowieckie, podlaskie, świętokrzyskie, lubelskie
tel. 71 306 50 41
e-mail: natalia.sordyl@kessel.pl

Wojciech Mroziński
Obsługa zapytań z województw:
pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, dolnośląskie, opolskie
tel.: 71 306 50 43
e-mail: wojciech.mrozinski@kessel.pl


regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną
©2015-2019 KESSEL AG, Bahnhofstraße 31, 85101 Lenting, Germany stopka redakcyjna
polityka prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.

Firma Kessel oferuje przepompownie, odwodnienia liniowe i prysznicowe, zasuwy burzowe, oraz wiele innych produktów


Kessel Sp. z o.o., ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne, 55-040 Kobierzyce, tel. +48 71 774 67 60, fax +48 71 774 67 69, kessel@kessel.pl