Made in Germany KESSEL Logo
szukaj:

Wyszukaj produkt:


Po wpisaniu numeru katalogowego lub nazwy produktu i kliknięciu przycisku „Szukaj” ukażą się informacje techniczne, rysunki CAD i karty katalogowe.

Przemysł

W budynkach o charakterze przemysłowym oraz w pomieszczeniach produkcyjnych powstaje wiele różnych rodzajów ścieków. Muszą one zostać wydajnie, niezawodnie i ekologicznie odprowadzone do publicznej sieci kanalizacyjnej. KESSEL oferuje wiele rozwiązań technicznych do odwadniania powierzchni na zewnątrz budynków: począwszy od wpustów dachowych, podwórzowych i deszczowych aż po przepompownie .

Również wewnątrz budynku powstają ścieki, które należy odprowadzić do kanalizacji. Do odwadniania powierzchni służą wpusty podłogowe i odpływy prysznicowe. Jeśli wpust łączy dwie płaszczyzny pięter, wówczas należy zwrócić uwagę na wymogi przeciwpożarowe. Stosuje się wtedy wpusty obiektowe Ecoguss i Practicus w połączeniu z mocowaniem Quick-Fit i wkładem przeciwpożarowym Fire-Kit. Aby uniknąć cofania się odprowadzanych ścieków z kanalizacji z powrotem do budynku oraz w celu ochrony pomieszczeń znajdujących się poniżej poziomu zalewania, należy zastosować przepompownie lub  zawory zwrotne.

W strefach, gdzie muszą być spełnione szczególne wymogi higieniczne, stosuje się wpusty oraz odpływy ze stali nierdzewnej. Wymagania takie obowiązują szczególnie w przemyśle spożywczym, w wielkich kuchniach oraz w ubojniach. Zanim ścieki zostaną odprowadzone do kanalizacji, muszą one zostać uwolnione od zanieczyszczeń. Do tego służą separatory tłuszczu, skrobi oraz zawiesin w połączeniu z przepompowniami.

 
 
 

 

©2015-2019 KESSEL AG, Bahnhofstraße 31, 85101 Lenting, Germany stopka redakcyjna
polityka prywatności
regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.

Firma Kessel oferuje przepompownie, odwodnienia liniowe i prysznicowe, zasuwy burzowe, oraz wiele innych produktów


Kessel Sp. z o.o., ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne, 55-040 Kobierzyce, tel. +48 71 774 67 60, fax +48 71 774 67 69, kessel@kessel.pl