Made in Germany KESSEL Logo
szukaj:

Wyszukaj produkt:


Po wpisaniu numeru katalogowego lub nazwy produktu i kliknięciu przycisku „Szukaj” ukażą się informacje techniczne, rysunki CAD i karty katalogowe.

Typy zaworów zwrotnych

Urządzenia przeciwzalewowe dla przewodów rurowych stanowią idealne rozwiązanie techniczne oraz korzystną kosztowo alternatywę dla przepompowni. Muszą być przy tym spełnione wymagania dotyczące ich stosowania według PN EN 12056-4 . Norma PN EN 13564-1 rozróżnia sześć typów zaworów zwrotnych:

Typ 0:

Urządzenie przeciwzalewowe do stosowania na przewodzie poziomym z tylko jednym zamykaniem samoczynnym.

Typ 1:

Urządzenie przeciwzalewowe do stosowania na przewodzie poziomym z jednym samoczynnym zamykaniem i jednym zamykaniem awaryjnym, przy czym zamykanie awaryjne może być łączone z zamykaniem samoczynnym.

Typ 2:

Urządzenie przeciwzalewowe do stosowania na przewodzie poziomym z dwoma samoczynnymi zamykaniami i jednym zamykaniem awaryjnym, przy czym zamykanie awaryjne może być łączone z jednym z zamykań samoczynnych .

Typ 3:

Urządzenie przeciwzalewowe do stosowania na przewodach poziomych z zamykaniem poruszanym za pomocą energii zewnętrznej (elektrycznej , pneumatycznej lub innej) oraz zamykaniem awaryjnym, które działa niezależnie od zamknięcia samoczynnego.

Typ 4:

Urządzenie przeciwzalewowe, które montowane jest w kształtkach lub we wpustach podłogowych , z jednym lub z dwoma samoczynnymi zamykaniami i jednym zamykaniem awaryjnym , przy czym zamykanie awaryjne może być łączone z zamykaniem samoczynnym.

Typ 5:

Wpust podłogowy z jednym zamykaniem samoczynnym i z zamykaniem awaryjnym.

 
 
 

 

©2015-2019 KESSEL AG, Bahnhofstraße 31, 85101 Lenting, Germany stopka redakcyjna
polityka prywatności
regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.

Firma Kessel oferuje przepompownie, odwodnienia liniowe i prysznicowe, zasuwy burzowe, oraz wiele innych produktów


Kessel Sp. z o.o., ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne, 55-040 Kobierzyce, tel. +48 71 774 67 60, fax +48 71 774 67 69, kessel@kessel.pl