Made in Germany KESSEL Logo
szukaj:

Wyszukaj produkt:


Po wpisaniu numeru katalogowego lub nazwy produktu i kliknięciu przycisku „Szukaj” ukażą się informacje techniczne, rysunki CAD i karty katalogowe.

KESSEL na targach ISH 2017

Zapraszamy na targi ISH we Frankfurcie!
KESSEL 2017 zaprezentuje we Frankfurcie nowości związane z ochroną przeciwzalewową oraz aktualny raport na temat zrównoważonego gospodarowania.

Na targach ISH 2017 KESSEL zaprezentuje nowy wariant produktów: Staufix i Staufix Control. Poza klasycznym zabezpieczeniem przeciwzalewowym, które zostało wyposażone w dodatkowe funkcje, KESSEL pokaże nowe przepompownie Aqualift F i Aqualift S w ustawieniu mokrym. Dodatkowo KESSEL zaprezentuje swój drugi w ciągu historii przedsiębiorstwa raport dotyczący zrównoważonego gospodarowania a także swoją szeroką ofertę serwisową.
Nowości dostępne będą od 14 do 18 marca 2017 w hali 4.0 na stanowisku A 96.

Chroni i steruje –  nowe urządzenie Staufix Control

Zawór zwrotny Staufix już od ponad 40 lat zapewnia niezawodną ochronę przed przepływem zwrotnym. Na targach ISH 2017 firma KESSEL zaprezentuje nowy wariant zaworu  Staufix. Wyróżnia się tutaj zwłaszcza Staufix Control, w którym zintegrowany podajnik sygnału wyzwala alarm optyczny i akustyczny. Urządzenie Staufix Control używa przy tym protokołu radiowego EnOcean i dzięki temu nadaje się także do integracji w rozwiązaniach typu Smarthome. Opcjonalnie można nabyć odbiorniki radiowe przekazujące alarm do innych pomieszczeń lub wyłączających podłączone punkty poboru wody. Odbiornik radiowy stosowany jako gniazdo przełączające może w przypadku przepływu zwrotnego przykładowo odłączyć pralkę od sieci i w ten sposób zapobiec zalaniu. Dzięki temu urządzenie Staufix Control oferuje podwójne bezpieczeństwo. Chroni i  steruje podczas przepływu zwrotnego.

Dwie nowe przepompownie w ustawieniu mokrym

Aqualift F oraz Aqualift S LW 1000 to nowe przepompownie firmy KESSEL w ustawieniu mokrym. Rozszerzają one i częściowo zastępują produkty z dotychczasowej oferty pomp w systemie Komfort. Przepompownia Aqualift S przeznaczona jest do stosowania w przypadku wody deszczowej i ścieków niezawierających fekaliów,  Aqualift F nadaje się do pomp przeznaczonych do ścieków zawierających fekalia. Przepompownie zostały stworzone w systemie modułowym. Składają się one z modułu technicznego i modułu studzienki, które są ze sobą łączone w zależności od sposobu zastosowania. Szeroki asortyment wydajnych pomp o mocy do 4 kW umożliwia niezawodne odprowadzanie ścieków. W zależności od potrzeb inwestycji przepompownie zapewniają optymalne parametry tłoczenia oraz najbardziej odpowiednie dla danej sytuacji sterowanie jak: pływak lub dzwon zanurzeniowy dla urządzeń do pompowania ścieków bez fekaliów czy sonda poziomu do pomp o większej wydajności. Oznacza to, że ustawienie poziomu załączania pompy może być regulowane według potrzeb. Dostępne są także urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym.

Zrównoważone gospodarowanie i strategia

Po dwóch latach firma KESSEL zaprezentuje publicznie na targach ISH we Frankfurcie swój drugi raport dotyczący zrównoważonego gospodarowania. Stosowanie zrównoważonego gospodarowania w przedsiębiorstwie i odpowiedzialne traktowanie swoich pracowników i środowiska oraz dbanie o uczciwe zachowania na rynku to dla firmy KESSEL stały składnik kultury firmowej. „Na postawie naszego drugiego raportu pokazujemy, w jaki sposób firma KESSEL rozwija się pod względem zrównoważonej gospodarki. Szczególnie ważne było dla nas przejrzyste przedstawienie, w jaki sposób konsekwentnie realizujemy cele, które postawiliśmy przed sobą w raporcie z roku 2014" - mówi Alexander KESSEL, który jest w zarządzie firmy KESSEL AG odpowiedzialny za problematykę zrównoważonego gospodarowania.

 
 
 

 

©2015-2019 KESSEL AG, Bahnhofstraße 31, 85101 Lenting, Germany stopka redakcyjna
polityka prywatności
regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.

Firma Kessel oferuje przepompownie, odwodnienia liniowe i prysznicowe, zasuwy burzowe, oraz wiele innych produktów


Kessel Sp. z o.o., ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne, 55-040 Kobierzyce, tel. +48 71 774 67 60, fax +48 71 774 67 69, kessel@kessel.pl