Made in Germany KESSEL Logo
szukaj:

Wyszukaj produkt:


Po wpisaniu numeru katalogowego lub nazwy produktu i kliknięciu przycisku „Szukaj” ukażą się informacje techniczne, rysunki CAD i karty katalogowe.

Nowy separator tłuszczu EasyClean KESSEL

Skuteczniejsze czyszczenie, mniejsze zużycie wody i krótszy czas opróżniania

(Lenting, 12 marca 2013) Dzięki nowemu urządzeniu EasyClean firma KESSEL zoptymalizowała swoją serię separatorów. Nowy separator różni się od swojego poprzednika zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym. „Całą aparaturę techniczną zintegrowaliśmy w zbiorniku separatora, dzięki czemu stał się on bardzo kompaktowy. Można go ustawić przy ścianie, co daje dużą oszczędność miejsca" - objaśnia Joachim Ziob, manager produktu w zakresie separatorów w KESSEL AG. Wszystkie elementy potrzebne do opróżniania znajdują się po jednej stronie separatora a urządzenie do napełniania jest zintegrowane w separatorze. Separator EasyClean może być później doposażony w elementy pozwalające na uzyskanie wariantu PV ze sterowanym programem, w pełni automatycznym urządzeniem do opróżniania.

Łatwiejsze posadowienie separatora

Obłe kształty nowego separatora ułatwiają jego transport, np. przez klatki schodowe i drzwi. EasyClean jest standardowo dostarczany z dopływem po prawej stronie. Przyłącze dopływu i odpływu jest wyposażone w zdejmowany króciec, co ułatwia łatwą przebudowę urządzenia już na miejscu z wariantu lewego na prawy i odwrotnie.

Łatwiejsze czyszczenie

Aby poprawić skuteczność czyszczenia separatora, jego części denne są ukośne.  Zapewniają one całkowite odpompowanie zanieczyszczeń, które odrywają się od ścianek podczas czyszczenia za pomocą systemu Schredder-Mix i spływają do najniższego punktu dna. W ten sposób pozostający w urządzeniu osad udało się zredukować do trzech litrów. Dzięki zastosowaniu pochyłości ścianek i wysoko wydajnej pompy odprowadzającej można było także zredukować zużycie wody aż o 32 procent. Dodatkowo nowa pompa skraca czas opróżniania o niemal 40 procent.

Łatwiejsza kontrola

„W celu umożliwienia w każdej chwili bezproblemowej kontroli urządzenia, pokrywa separatora EasyClean ma teraz nachylone położenie. Użytkownik może więc teraz także bez udziału firmy asenizacyjnej zajrzeć do jego wnętrza i sprawdzić, czy dysze czyszczące nie są zanieczyszczone" - objaśnia Ziob. Również możliwe do późniejszego montażu okienko wziernikowe ułatwia użytkownikowi kontrolę. Za pomocą skali centymetrowej na okienku można natychmiast ustalić grubość warstwy tłuszczu.

 
 
 

 

©2015-2019 KESSEL AG, Bahnhofstraße 31, 85101 Lenting, Germany stopka redakcyjna
polityka prywatności
regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.

Firma Kessel oferuje przepompownie, odwodnienia liniowe i prysznicowe, zasuwy burzowe, oraz wiele innych produktów


Kessel Sp. z o.o., ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne, 55-040 Kobierzyce, tel. +48 71 774 67 60, fax +48 71 774 67 69, kessel@kessel.pl