Made in Germany KESSEL Logo
szukaj:

Wyszukaj produkt:


Po wpisaniu numeru katalogowego lub nazwy produktu i kliknięciu przycisku „Szukaj” ukażą się informacje techniczne, rysunki CAD i karty katalogowe.

Nowy odpływ prysznicowy Linearis Infinity

Nowy odpływ prysznicowy Linearis Infinity oferuje wszechstronne możliwości montażu i aranżacji. Daje też całkowitą swobodę w kreowaniu wyglądu łazienki – zarówno w obiektach prywatnych jak i publicznych. Odpływ Linearis Infinity dostępny jest w bogatej palecie kolorów i aż w siedmiu długościach pokryw.  Na szczególną uwagę zasługuje użyta stal szlachetna V4A, która jest materiałem o bardzo wysokiej jakości, odpornym na korozję, mogącą wystąpić przy stałym napływie wody w łazience.

>>czytaj więcej

Zamontowany system małej infrastruktury KESSEL to gwarantowana premia dla instalatora.

Firma KESSEL przygotowała specjalną akcję premiową, ukierunkowaną na ofertę urządzeń kompaktowych, a więc wielkością dopasowanych głównie do potrzeb domów, niewielkich firm, czy punktów usługowych, np. gastronomicznych. Zaliczają się do nich małe przepompownie do instalacji podposadzkowej oraz wolnostojące, separatory tłuszczu EasyCleanfree Basic Standard, zawory przeciwzalewowe z pompą Pumpfix F i wiele innych. Każdy instalator, który spełni warunki promocji, otrzyma specjalną premię pieniężną!

www.kessel.pl/promocja

>> czytaj więcej

Koniec nieszczelnych betonowych studzienek pompowych

Przepompownie należą do najważniejszych elementów technicznego wyposażenia budynków. Ciągle jeszcze zabudowywane są one jednak w betonowanych studzienkach pompowych, pomimo tego, że związane są z tym wyraźne wady takie jak emisje nieprzyjemnych zapachów czy niezbyt miła oku estetyka takich rozwiązań. Tymczasem przyszłość nowoczesnej techniki odwodnień leży w zintegrowanych rozwiązaniach systemowych do zabudowy w płycie podłogowej.

>> czytaj więcej

Wakacyjny kurs wiedzy KESSEL

Zapraszamy do wzięcia udziału w wakacyjnym kursie wiedzy o produktach KESSEL. Przygotowaliśmy cykl 10 lekcji online, a do każdej lekcji jedno pytanie. Wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na dwie lekcje i można otrzymać wakacyjny gadżet.

Nasze lekcje znajdują się na stronie www.kessel.pl/szkolenia

Zachęcamy dodatkowo do zapisów na wybrane szkolenia stacjonarne, które mamy zaplanowane na sezon JESIEŃ/ZIMA 2020.

 >> czytaj więcej

 

 

KESSEL wśród pasjonatów designu!

W dniach 6-9 lutego 2020 r. odbędzie się piąta już edycja 4 Design Days. Zapowiada się obecność 25 000 zwiedzających - pasjonatów designu, 10 000 gości biznesowych (architekci, projektanci, inwestorzy, deweloperzy, władze samorządowe) oraz 300 wystawców. Eksperci firmy KESSEL na stoisku nr 94 oprócz ekspozycji przeprowadzą także warsztat wspólnie z firmą Sopro. Drugiego dnia wezmą udział w sesji dyskusyjnej „Inspirujemy projektantów. Projekt łazienka”.

>> czytaj więcej

Jubileusz firmy KESSEL

9 maja br. minęło 15 lat od chwili utworzenia w Polsce firmy Kessel Sp. z o.o. W ciągu tych minionych lat kilkuosobowa firma przerodziła się w prężnie działające przedsiębiorstwo handlowo-produkcyjne o silnej pozycji na rynku w sektorze techniki odwadniania. Aktualnie kluczowe składniki to: urządzenia przeciwzalewowe, przepompownie, wpusty i separatory.

>> czytaj więcej

Aqualift F Basic

Nowoczesna technologia w przystępnej cenie.

Nowa  przepompownia Aqualift F Basic firmy KESSEL to kompaktowe i solidne urządzenie do odprowadzania ścieków domowych. Grube ścianki zbiornika gwarantują jego wytrzymałość, a dzięki teleskopowej nasadzie zabudowa w ziemi jest wygodna. Płaskie powierzchnie przeznaczone do nawiercenia otworów umożliwiają podłączenie dodatkowych dopływów bezpośrednio na miejscu budowy.

>> czytaj więcej

W dniach 21-23 maja 2019 r.odbędą się w Bydgoszczy targi WOD-KAN 2019. Od lat jest to najważniejsze na krajowym rynku oraz jedno z największych w Europie wydarzeń skierowanych do branży wodociągowo-kanalizacyjnej.Nie może tam zabraknąć również firmy KESSEL, która zaprezentuje swoje innowacyjne systemy odwadniania wewnątrz i na zewnątrz budynku.

>> czytaj więcej

Z myślą o naszych klientach i partnerach, uruchomiliśmy w tym roku całoroczny program szkoleniowy. Nasze najnowsze szkolenia oferują szereg istotnych korzyści. W salach szkoleniowych wyposażonych w liczne urządzenia multimedialne oraz w salach ćwiczeniowych, umożliwiających zastosowanie wiedzy, łatwo można połączyć teorię z praktyką.

Zespół profesjonalnych doradców szkoleniowych KESSEL przeprowadza systematycznie kompleksowy program szkoleń na tematy związane z technologią odwadniania.

Zapraszamy do zapoznania się z nieodpłatną ofertą naszych szkoleń oraz rezerwacji miejsc.

Szczegółowy program i harmonogram szkoleń 2019

Wpust o najniższej zabudowie na rynku: „ Ultraflat 54“ KESSEL.

Specjalista w zakresie odwadniania, firma KESSEL, rozszerza swój asortyment wpustów podłogowych do pryszniców o nowy model: „Ultraflat 54“, który posiada najniższą konstrukcję na rynku i uzupełnia serię „Ultraflat 79“. Liczba w nazwie oznacza wysokość korpusu bez nasadki. Nowe wpusty podłogowe stworzone zostały do użytku w nowo budowanych obiektach oraz przy remontach obiektów już istniejących. Dzięki kompaktowej konstrukcji nadają się szczególnie do natrysków bezprogowych.

 >> czytaj więcej

Jury konkursu German Design Award 2018 doceniło projekt wystawienniczo-ekspozycyjny KESSEL. Uznanie jurorów zyskała nie tylko zawartość, ale także koncepcja i wystrój stoiska.

Niemiecka Rada Wzornictwa przyznała firmie KESSEL prestiżową nagrodę German Design Award 2018  w kategorii "Doskonała komunikacja i Design" w obszarze "Targi i wystawy". Jury uznało, że projekt ekspozycji przedstawił firmę KESSEL nie tylko pod względem jej produktów, podkreślając ich jakość i innowacyjność, ale również pokazał zgodność z duchem nowoczesnego wzornictwa i nowatorską koncepcję wystawienniczą. Trasa zwiedzania została tak zaprojektowana, aby można było przejść wzdłuż całej gamy produktów marki KESSEL.

>> czytaj więcej

Akademia Profesjonalisty Sopro to cykl całodniowych spotkań, w czasie których odbywają się kompleksowe szkolenia teoretyczne oraz warsztaty z zakresu prac okładzinowych. W najbliższej edycji pokażemy jak profesjonalnie zamontować i zabudować odpływy prysznicowe marki KESSEL.


Spotkanie szkoleniowe odbędzie się w dniu 26.09.2017 w siedzibie firmy KESSEL w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia. Każdy uczestnik spotkania otrzyma certyfikat, potwierdzający udział w Akademii, co  stanowi cenny atut w trakcie rozmów ze zleceniodawcami.

>> czytaj więcej

Trwają próby i testy naszych urządzeń elektronicznych w nowej hali produkcyjnej, gdzie powstają sondy i półfabrykaty do pomp. Nowa linia produkcyjna będzie dostarczać komponenty elektroniczne i elektryczne na potrzeby klientów w kraju, jak i na rynki zagraniczne.

Nowe produkty znajdą zastosowanie w separatorach tłuszczu i substancji ropopochodnych, a także w przepompowniach.

W celu dodatkowej ochrony i izolacji przed agresywnym środowiskiem, zastosowane zostaną specjalistyczne masy odlewnicze zabezpieczające elektronikę w urządzeniach.

>> czytaj więcej

Zapraszamy na targi ISH we Frankfurcie!
KESSEL 2017 zaprezentuje we Frankfurcie nowości związane z ochroną przeciwzalewową oraz aktualny raport na temat zrównoważonego gospodarowania.

Na targach ISH 2017 KESSEL zaprezentuje nowy wariant produktów: Staufix i Staufix Control. Poza klasycznym zabezpieczeniem przeciwzalewowym, które zostało wyposażone w dodatkowe funkcje, KESSEL pokaże nowe przepompownie Aqualift F i Aqualift S w ustawieniu mokrym. Dodatkowo KESSEL zaprezentuje swój drugi w ciągu historii przedsiębiorstwa raport dotyczący zrównoważonego gospodarowania a także swoją szeroką ofertę serwisową.

Nowości dostępne będą od 14 do 18 marca 2017 w hali 4.0 na stanowisku A 96.

>> czytaj więcej

Przepompownie Aqualift F i  Aqualift S z pompami o dużej mocy do ścieków zawierających fekalia i bez fekaliów.

Aqualift F oraz Aqualift S LW 1000 to nowe przepompownie firmy KESSEL z pompami w ustawieniu mokrym. Rozszerzają one i częściowo zastępują produkty z dotychczasowej oferty pomp w systemie Komfort. Przepompownia Aqualift S przeznaczona jest do stosowania w przypadku wody deszczowej i ścieków bez fekaliów, Aqualift F nadaje się natomiast do odprowadzania ścieków zawierających fekalia.....

>> Czytaj więcej

Z przyjemnością informujemy, że firma Kessel Sp. z o.o.  znalazła się w gronie Gazel Biznesu - najbardziej dynamicznych rozwijających się polskich przedsiębiorstw.

>> czytaj więcej

Konkurs „Łazienka KESSEL” skierowany był do studentów i absolwentów architektury. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wizualizacji projektu łazienki z zastosowaniem odpływów liniowych lub ściennych KESSEL. 

Poziom konkursu był bardzo wysoki, otrzymaliśmy dużą liczbę zgłoszeń,  w związku z czym wybór najlepszej pracy był niezwykle trudny. Oceniając projekty zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na ......

>> czytaj więcej

Rzadko spotyka się rozwiązania designerskie i funkcjonalne zarazem. Jednak odpływem ściennym Scada marka KESSEL udowodniła, że te dwie cechy z powodzeniem mogą iść ze sobą w parze. Świadczy o tym kilka jego głównych zalet i szereg płynących z nich korzyści dla użytkowników.

>> czytaj więcej

Najważniejszym produktem, który pokazany zostanie podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie będzie innowacyjna hybrydowa przepompownia Ecolift XL o szerokim spektrum zastosowania. Oprócz niej zaprezentowane zostaną nowe przepompownie Aqualift  F XL w ustawieniu suchym, separatory EasyClean oraz cieszące się dużym zainteresowaniem odpływy łazienkowe Linearis i Scada. Targi ISH odbędą się w dniach 10 – 14.03.2015, firmę KESSEL znaleźć będzie można na stoisku A96 w hali 4.0. Serdecznie zapraszamy!

>> czytaj więcej

W ofercie firmy KESSEL pojawiło się nowe urządzenie Ecolift XL będące hybrydową przepompownią ścieków o zwiększonej wydajności do stosowania  w zakładach przemysłowych oraz w domach wielorodzinnych.
Zaletą urządzenia hybrydowego w porównaniu z klasycznymi przepompowniami jest to, że w trybie normalnym Ecolift XLwykorzystuje naturalny spadek do kanału.

>> czytaj więcej

17 października 2014 r w Pietrowicach Wielkich odbyła się konferencja podsumowująca półtoraroczną inwestycję realizowaną w ramach projektu: „Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków dla mieszkańców gminy Pietrowice Wielkie sposobem na ochronę środowiska naturalnego”, w ramach której na terenie gminy zabudowane zostało 1170 przydomowych oczyszczalni ścieków Inno-Clean firmy KESSEL.

>> czytaj więcej

 
 
 

 

©2015-2019 KESSEL AG, Bahnhofstraße 31, 85101 Lenting, Germany stopka redakcyjna
polityka prywatności
regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.

Firma Kessel oferuje przepompownie, odwodnienia liniowe i prysznicowe, zasuwy burzowe, oraz wiele innych produktów


Kessel Sp. z o.o., ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne, 55-040 Kobierzyce, tel. +48 71 774 67 60, fax +48 71 774 67 69, kessel@kessel.pl