Made in Germany KESSEL Logo
szukaj:

Wyszukaj produkt:


Po wpisaniu numeru katalogowego lub nazwy produktu i kliknięciu przycisku „Szukaj” ukażą się informacje techniczne, rysunki CAD i karty katalogowe.

KESSEL wśród pasjonatów designu!

W dniach 6-9 lutego 2020 r. odbędzie się piąta już edycja 4 Design Days. Zapowiada się obecność 25 000 zwiedzających - pasjonatów designu, 10 000 gości biznesowych (architekci, projektanci, inwestorzy, deweloperzy, władze samorządowe) oraz 300 wystawców. Eksperci firmy KESSEL na stoisku nr 94 oprócz ekspozycji przeprowadzą także warsztat wspólnie z firmą Sopro. Drugiego dnia wezmą udział w sesji dyskusyjnej „Inspirujemy projektantów. Projekt łazienka”.

>> czytaj więcej

Jubileusz firmy KESSEL

9 maja br. minęło 15 lat od chwili utworzenia w Polsce firmy Kessel Sp. z o.o. W ciągu tych minionych lat kilkuosobowa firma przerodziła się w prężnie działające przedsiębiorstwo handlowo-produkcyjne o silnej pozycji na rynku w sektorze techniki odwadniania. Aktualnie kluczowe składniki to: urządzenia przeciwzalewowe, przepompownie, wpusty i separatory.

>> czytaj więcej

Aqualift F Basic

Nowoczesna technologia w przystępnej cenie.

Nowa  przepompownia Aqualift F Basic firmy KESSEL to kompaktowe i solidne urządzenie do odprowadzania ścieków domowych. Grube ścianki zbiornika gwarantują jego wytrzymałość, a dzięki teleskopowej nasadzie zabudowa w ziemi jest wygodna. Płaskie powierzchnie przeznaczone do nawiercenia otworów umożliwiają podłączenie dodatkowych dopływów bezpośrednio na miejscu budowy.

>> czytaj więcej

W dniach 21-23 maja 2019 r.odbędą się w Bydgoszczy targi WOD-KAN 2019. Od lat jest to najważniejsze na krajowym rynku oraz jedno z największych w Europie wydarzeń skierowanych do branży wodociągowo-kanalizacyjnej.Nie może tam zabraknąć również firmy KESSEL, która zaprezentuje swoje innowacyjne systemy odwadniania wewnątrz i na zewnątrz budynku.

>> czytaj więcej

Z myślą o naszych klientach i partnerach, uruchomiliśmy w tym roku całoroczny program szkoleniowy. Nasze najnowsze szkolenia oferują szereg istotnych korzyści. W salach szkoleniowych wyposażonych w liczne urządzenia multimedialne oraz w salach ćwiczeniowych, umożliwiających zastosowanie wiedzy, łatwo można połączyć teorię z praktyką.

Zespół profesjonalnych doradców szkoleniowych KESSEL przeprowadza systematycznie kompleksowy program szkoleń na tematy związane z technologią odwadniania.

Zapraszamy do zapoznania się z nieodpłatną ofertą naszych szkoleń oraz rezerwacji miejsc.

Szczegółowy program i harmonogram szkoleń 2019

Wpust o najniższej zabudowie na rynku: „ Ultraflat 54“ KESSEL.

Specjalista w zakresie odwadniania, firma KESSEL, rozszerza swój asortyment wpustów podłogowych do pryszniców o nowy model: „Ultraflat 54“, który posiada najniższą konstrukcję na rynku i uzupełnia serię „Ultraflat 79“. Liczba w nazwie oznacza wysokość korpusu bez nasadki. Nowe wpusty podłogowe stworzone zostały do użytku w nowo budowanych obiektach oraz przy remontach obiektów już istniejących. Dzięki kompaktowej konstrukcji nadają się szczególnie do natrysków bezprogowych.

 >> czytaj więcej

Jury konkursu German Design Award 2018 doceniło projekt wystawienniczo-ekspozycyjny KESSEL. Uznanie jurorów zyskała nie tylko zawartość, ale także koncepcja i wystrój stoiska.

Niemiecka Rada Wzornictwa przyznała firmie KESSEL prestiżową nagrodę German Design Award 2018  w kategorii "Doskonała komunikacja i Design" w obszarze "Targi i wystawy". Jury uznało, że projekt ekspozycji przedstawił firmę KESSEL nie tylko pod względem jej produktów, podkreślając ich jakość i innowacyjność, ale również pokazał zgodność z duchem nowoczesnego wzornictwa i nowatorską koncepcję wystawienniczą. Trasa zwiedzania została tak zaprojektowana, aby można było przejść wzdłuż całej gamy produktów marki KESSEL.

>> czytaj więcej

Akademia Profesjonalisty Sopro to cykl całodniowych spotkań, w czasie których odbywają się kompleksowe szkolenia teoretyczne oraz warsztaty z zakresu prac okładzinowych. W najbliższej edycji pokażemy jak profesjonalnie zamontować i zabudować odpływy prysznicowe marki KESSEL.


Spotkanie szkoleniowe odbędzie się w dniu 26.09.2017 w siedzibie firmy KESSEL w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia. Każdy uczestnik spotkania otrzyma certyfikat, potwierdzający udział w Akademii, co  stanowi cenny atut w trakcie rozmów ze zleceniodawcami.

>> czytaj więcej

Trwają próby i testy naszych urządzeń elektronicznych w nowej hali produkcyjnej, gdzie powstają sondy i półfabrykaty do pomp. Nowa linia produkcyjna będzie dostarczać komponenty elektroniczne i elektryczne na potrzeby klientów w kraju, jak i na rynki zagraniczne.

Nowe produkty znajdą zastosowanie w separatorach tłuszczu i substancji ropopochodnych, a także w przepompowniach.

W celu dodatkowej ochrony i izolacji przed agresywnym środowiskiem, zastosowane zostaną specjalistyczne masy odlewnicze zabezpieczające elektronikę w urządzeniach.

>> czytaj więcej

Zapraszamy na targi ISH we Frankfurcie!
KESSEL 2017 zaprezentuje we Frankfurcie nowości związane z ochroną przeciwzalewową oraz aktualny raport na temat zrównoważonego gospodarowania.

Na targach ISH 2017 KESSEL zaprezentuje nowy wariant produktów: Staufix i Staufix Control. Poza klasycznym zabezpieczeniem przeciwzalewowym, które zostało wyposażone w dodatkowe funkcje, KESSEL pokaże nowe przepompownie Aqualift F i Aqualift S w ustawieniu mokrym. Dodatkowo KESSEL zaprezentuje swój drugi w ciągu historii przedsiębiorstwa raport dotyczący zrównoważonego gospodarowania a także swoją szeroką ofertę serwisową.

Nowości dostępne będą od 14 do 18 marca 2017 w hali 4.0 na stanowisku A 96.

>> czytaj więcej

Przepompownie Aqualift F i  Aqualift S z pompami o dużej mocy do ścieków zawierających fekalia i bez fekaliów.

Aqualift F oraz Aqualift S LW 1000 to nowe przepompownie firmy KESSEL z pompami w ustawieniu mokrym. Rozszerzają one i częściowo zastępują produkty z dotychczasowej oferty pomp w systemie Komfort. Przepompownia Aqualift S przeznaczona jest do stosowania w przypadku wody deszczowej i ścieków bez fekaliów, Aqualift F nadaje się natomiast do odprowadzania ścieków zawierających fekalia.....

>> Czytaj więcej

Z przyjemnością informujemy, że firma Kessel Sp. z o.o.  znalazła się w gronie Gazel Biznesu - najbardziej dynamicznych rozwijających się polskich przedsiębiorstw.

>> czytaj więcej

Konkurs „Łazienka KESSEL” skierowany był do studentów i absolwentów architektury. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wizualizacji projektu łazienki z zastosowaniem odpływów liniowych lub ściennych KESSEL. 

Poziom konkursu był bardzo wysoki, otrzymaliśmy dużą liczbę zgłoszeń,  w związku z czym wybór najlepszej pracy był niezwykle trudny. Oceniając projekty zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na ......

>> czytaj więcej

Rzadko spotyka się rozwiązania designerskie i funkcjonalne zarazem. Jednak odpływem ściennym Scada marka KESSEL udowodniła, że te dwie cechy z powodzeniem mogą iść ze sobą w parze. Świadczy o tym kilka jego głównych zalet i szereg płynących z nich korzyści dla użytkowników.

>> czytaj więcej

Najważniejszym produktem, który pokazany zostanie podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie będzie innowacyjna hybrydowa przepompownia Ecolift XL o szerokim spektrum zastosowania. Oprócz niej zaprezentowane zostaną nowe przepompownie Aqualift  F XL w ustawieniu suchym, separatory EasyClean oraz cieszące się dużym zainteresowaniem odpływy łazienkowe Linearis i Scada. Targi ISH odbędą się w dniach 10 – 14.03.2015, firmę KESSEL znaleźć będzie można na stoisku A96 w hali 4.0. Serdecznie zapraszamy!

>> czytaj więcej

W ofercie firmy KESSEL pojawiło się nowe urządzenie Ecolift XL będące hybrydową przepompownią ścieków o zwiększonej wydajności do stosowania  w zakładach przemysłowych oraz w domach wielorodzinnych.
Zaletą urządzenia hybrydowego w porównaniu z klasycznymi przepompowniami jest to, że w trybie normalnym Ecolift XLwykorzystuje naturalny spadek do kanału.

>> czytaj więcej

17 października 2014 r w Pietrowicach Wielkich odbyła się konferencja podsumowująca półtoraroczną inwestycję realizowaną w ramach projektu: „Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków dla mieszkańców gminy Pietrowice Wielkie sposobem na ochronę środowiska naturalnego”, w ramach której na terenie gminy zabudowane zostało 1170 przydomowych oczyszczalni ścieków Inno-Clean firmy KESSEL.

>> czytaj więcej

 
 
 

 

©2015-2019 KESSEL AG, Bahnhofstraße 31, 85101 Lenting, Germany stopka redakcyjna
polityka prywatności
regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.

Firma Kessel oferuje przepompownie, odwodnienia liniowe i prysznicowe, zasuwy burzowe, oraz wiele innych produktów


Kessel Sp. z o.o., ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne, 55-040 Kobierzyce, tel. +48 71 774 67 60, fax +48 71 774 67 69, kessel@kessel.pl